Aktualności - Osoby Starsze
Aktualności - Osoby Starsze

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Duże i małe przyjemności spotkały naszych seniorów w minionym tygodniu. W każdym wieku należy dbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie psychofizyczne. Nasze zabiegi spa rozpoczęliśmy od zabiegów na nasze dłonie - pilingi, manicure, które bardzo poprawiły humor naszym seniorkom. Kolejno zajęliśmy się naszymi duszami. Zajęcia "relaks dla duszy" był ukierunkowany na stan odprężenia, poczucie ulgi i uwolnienia od wszelkich stresów. Nie obyło się bez masażu pleców, maseczek na twarz i oczy. Z zadowoleniem zadbaliśmy także o nasze stopy, chodząc, przygotowaną przez rehabilitantki, ścieżką sensomotoryczną.

Tu można podglądnąć zabiegi dla ciała, ducha i nie tylko w naszym DeDePowskim SPA http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/61-relax-i-spa-seniorow.html

Czytaj więcej...Las, jezioro, plaża to, to co seniorzy DDP kochają w letnie,wakacyjne dni najbardziej. DoCzytaj więcej... tego koniecznie muzyka na żywo, w wykonaniu Pana Kazimierza. Pod dębem kociołek z pachnącymi prażonkami, gdzie ognia pilnowali Pan Czesław i Pan Jan i nic więcej do szczęścia seniora nie trzeba. Tak minął nam 13-tego piątek:) W pięknych okolicznościach przyrody, każdy wybrał też zajęcie odpowiednie dla siebie. Jedni aktywnie spędzili czas na spacerach i nordic-walking, a inni relaksowali się nad brzegiem jeziora. Karciarze jak zwykle chętnie rozgrywali turniej w remika na świeżym powietrzu.

To wszystko było możliwe dzięki sprzyjającej aurze, która była specjalnie zamówiona na ten dzień przez personel DDP;)

Prażonymi pachnie tutaj ;) http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/60-prazone-chechlo.html

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Zwiększenie dostępności i jakości oferty pomocy dla osób starszych poprzez rozwój działań oraz adaptację i dostosowanie infrastruktury Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu”. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy w DDP przegląd muzyki poważnej. Poznawaliśmy twórczość wybitnych kompozytorów, za geniuszem, których kryją się nierzadko barwne historie ich życia osobistego. W ramach arteterapii stworzyliśmy portret wybitnego Fryderyka Chopina, techniką kolażu. Podczas zajęć muzyczno - plastycznych pt. "malowanie muzyki" była okazja do uzewnętrznienia swoich emocji. Niespodzianką była muzyka klasyczna na żywo w wykonaniu zaprzyjaźnionej skrzypaczki, która wywołała wiele pozytywnych i wzruszających chwil dla nas wszystkich.

Zdjęcia z tygodnia pełnego muzyki klasycznej: http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/57-tydzien-z-muzyka-klasyczna.html

Czytaj więcej...Uzależnienie to silne pragnienie zażywania konkretnych środków lub wykonywania jakiejś czynności. Można uzależnić się od alkoholu, papierosów, leków, hazardu i innych.

To trudne i skomplikowane tematy, które mogą dotyczyć zarówno osób młodych jak i starszych, uzależnienie bowiem nie zna wieku. Na zajęciach, w grupie, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak sobie radzić z uzależnieniem, poznawaliśmy miejsca, w których można otrzymać pomocy. Niektórzy podzielili się również własnymi doświadczeniami, dotyczącymi obcowania z nałogiem. Na zakończenie tygodnia stworzyliśmy plakat dotyczący uzależnienia.

Fotorelacja z naszych tygodniowych zajęć http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/56-uzaleznienie-czy-mnie-dotyczy.html

Czytaj więcej...Wszystko co żyje wodę pije! - w myśl tej zasady skupiliśmy się na potrzebie, a nawetCzytaj więcej... konieczności nawadniania się. Zwracaliśmy uwagę na korzyści płynące z regularnego picia wody, rozmawialiśmy o tym, czego należy przestrzegać, żeby nawodnienie było właściwe. Ponadto, wymieniliśmy się swoimi doświadczeniami związanymi z gospodarnym używaniem wody i zapoznaliśmy się z pracą, jaką wykonują pracownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas zajęć z terapii kulinarnej seniorzy przyrządzili "piekielne spaghetti", a ogień w ustach ugasili wypijając dużą ilość wody:-)

 

Fotorelacja z wodnego tygodnia http://www.ddposwiecim.pl/galeria/category/55-bez-wody-ani-rusz.html

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu