Aktualności - Osoby Starsze
Aktualności - Osoby Starsze

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Słońce, plaża, flamenco, corrida...wszytko to, to znak rozpoznawczy Hiszpanii. I to onaCzytaj więcej... królowała tematycznie w minionym tygodniu. Poznaliśmy ten piękny kraj podczas multimedialnych podróży, ogląądania albumów oraz wspomnień tych, którzy odwiedzili ten piękny kraj. Nie zabrakło strojów hiszpańskich, kwiatów we włosach i tradycyjnego „OLE”! Podsumowaniem tygodnia był taniec do muzyki hiszpańskiej w wykonaniu zespołuCzytaj więcej... terapeutyczno- opiekuńczego:)

Czytaj więcej...Nie zapomnieliśmy również o XXI Mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji. Z tego tytułu odbył się więc międzypokoleniowy mecz otwarcia seniorzy – żłobkowicze. Teraz wszyscy będziemy dopingować naszą drużynę narodową, oczekując na mecz finałowy naszych piłkarzy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...W DeDePe wszyscy gotowi na Mistrzostwa Świata.
Oficjalnie rozpoczęliśmy dziś rozgrywki.
Była międzypokoleniowa rozgrzewka i mecz otwarcia: Seniorzy/ Maluchy
W strefie kibica nie zabrakło przekąsek i powtórek najlepszych goli strzelonych przez polskich zawodników.
Najważniejszy był jednak doping - oczywiście dla naszej drużyny narodowej, której będziemy gorąco kibicować przez cały mundial!

Czytaj więcej...Nawiązując do Światowego Dnia Środowiska Naturalnego, który wypada dnia 5 czerwca,Czytaj więcej... cały tydzień rozmawialiśmy w DDP na tematy Ekologii. W jakim stopniu mamy wpływ na nasze naturalne otoczenie, jak sami możemy sobie pomóc chroniąc środowisko. Jakość powietrza i tematy z tym związane nie są nam w Oświęcimiu obce. Walka o czyste powietrze cały czas trwa. Wymiana piecy na ekologiczne, ważna segregacja śmieci i inne ..budowa Czytaj więcej...Czytaj więcej...świadomości ekologicznej jest co roku podejmowana wśródCzytaj więcej... Uczestników sekcji OS. W naszym domu powstały także piękne eko kompozycje , które ozdobiły nasze sale terapeutyczne.

Czytaj więcej...Pogoda ducha, uśmiech i życzliwość - często zapominamy, że nasza radość rodzi radość innych. Pozytywne emocje obniżają stres, dają siły do walki z własnymi emocjami, a to pozwala przezwyciężać nasze słabości. W miniony tydzień w DDP w sekcji OS królowała terapia śmiechem. W związku z tym opowiadaliśmy zabawne historie z naszego życia, dowcipy i kawały. Seniorzy poznali, co to terapia śmiechem i jak stosowanie jej może wpłynąć na naszeCzytaj więcej... zdrowie. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy tym przeglądu polskich komedii. Aktywność fizyczna również wywołuje w nas pozytywne emocje. Są to endorfiny, czyli szczęście w czystej postaci po wysiłku fizycznym. Nie brakowało ich seniorom podczas akcji " Senior w ruchu", która odbyła się także w tym tygodniu. Zatem zachęcamy wszystkich do uprawiania sportu oraz stosowania tej formy terapii codziennie:))

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Kolejne warsztaty międzypokoleniowe za nami. Tym razem w klimacie morskim spotkaliśmy się z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 7. Tematem prac były kreatywne ryby oraz słoiczki na morskie skarby, a na deser tropikalne owoce.
Jak zawsze spotkanie z młodzieżą było bardzo sympatyczne, a rozmów pokoleniowych nie było końca....

Galeria: http://ddposwiecim.pl/…/47-morskie-opowiesci-warsztaty-mied…

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Zwiększenie dostępności i jakości oferty pomocy dla osób starszych poprzez rozwój działań oraz adaptację i dostosowanie infrastruktury Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu”. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

bip Oswiecim
©2018 Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu